24 Nisan 2012 Salı

HERKESE AYDIN, SAĞLIKLI, HUZURLU,HAYIRLI, BEREKETLİ VE MUTLU BİR GÜN DİLİYORUM..

"Herkes insanlığın kötüye gittiğini kabul eder de; kimse 
kendisinin kötüye gittiğini kabul etmez." 


TOLSTOY

8 yorum:

Adsız dedi ki...

çok doğru canım ,herkes kendine çeki düzen verse toplum da düzelir

sevgilerimlee...

yaren dedi ki...

Teşekkürler, sevgiler..

bücürükveben dedi ki...

Kendisinin kötüye gittiğini farkedebilmek için kötü olmamak gerekir:)kötü olan kişi zaten bunu farketmez herhalde..:)

Hüseyin GÜZEL dedi ki...

İşte bu...Gerçekten de dönüp kendimizi, yaptıklarımızı ve düşüncelerimizi kontrol etmekte yarar var değil mi? Varsa yanlışımız, hatamız medeni bir şekilde kabul etmeliyiz. Yanlış olanı dile getiririz lakin kendi yanlışımızı görmekten sıklıkla kaçınır, eleştiriyi kabul etmeyiz. Saygılar.

yaren dedi ki...

İşte Müjdeciğim farketmeli öyle değil mi? Bizler hep başkalarının yanlışlarını hatalarını aramaktan, kendimize bakamaz hale geliyoruz.Yaptığımız her defasında şikayet ederiz, insanlık kötüye gidiyor deriz de; İnsanlığı oluşturanın da biz insanlar olduğumuzun farkına varmayız..Müjdeciğim çok teşekkür ediyorum,sevgilerimle..

yaren dedi ki...

Evet Hüseyin Bey, çok doğru.. Bir nevi otokontrol mekanizmasını devreye sokmak..Davranışlarımızı kontrol etmek, ifade buyurduğunuz gibi,hatalarımızı kabul etmek, kaldı ki bu bir erdemdir. Maalesef bu erdem hep 2. planda. Tam tersi hatalarımızı gizlemeye, görmemeye çalışıyoruz..Yanlışı hatayı önce kendimizde aramalıyız,yolunda gitmeyen her neyse düzeltmeliyiz. Kaldı ki insanlık bizlerden müteşekkil değil mi? Hüseyin Hocam değerli düşünceleriniz için çok teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum..

eda dedi ki...

zaten onu herkes kabul ettigi anda her sey belki iyiye gider sanirim ;)tolstayun sozlerini severim sonunda musluman olarak oldugunu soyluyorlar !

yaren dedi ki...

Evet haklısınız.. Ben de okumuştum.. sevgiler, teşekkürler..

Sevgi Öğretilebilir mi

  Yaşadığımız dünyada insanlığın en çok ihtiyaç duyduğu şeydir sevgi. Zira insanın mayası, ruhunun gıdasıdır. İnsan olduğunu hissettiren...