2 Mart 2012 Cuma

Allah Hiç Bir İyiliği Karşılıksız Bırakmaz..(Hayırlı Cumalar)

Yataktaki adam, başucunda bekleyen genç doktora:
- ALLAH senden razı olsun evlâdım, dedi. Benim için yurtdışından zahmet edip buraya kadar gelmeni, yaşadığım sürece unutmayacağım.

Ameliyat edilen kişi, büyük bir hastahanenin başhekimiydi. Tedâvisi ancak yurtdışında mümkün görülen hastalığı aniden artınca, doktor arkadaşları onun böyle bir yolculuğa dayanamayacağını anlamış ve kurtarma umudunun azlığına rağmen ameliyatı üstlenmeye karar vermişlerdi. Ameliyatın zor ve yeni bir ihtisas sahası olmasından dolayı biraz tereddütleri de var idi. Fakat o konuda sayılı bir uzman olan bu genç doktor nereden haber almışsa almış ve hızır gibi yetişip onu kurtarmıştı. Yaşlı doktor, kendisine yapılan bu iyiliğe nasıl mukabele edeceğini bilemiyor ve hemen yanında oturan genç adamın ellerini sıkarcasına tutuyordu. Hayata yeniden dönmenin sevinciyle hiç durmadan konuşurken;
- Ameliyat için beni bayılttığınızda, her nedense gençlik yıllarıma döndüm, diye devam etti. Henüz toy bir asistanken, anne karnındaki bir bebeğin sakat olduğunu anlamış ve onu bu şekilde yaşatmaktansa öldürmeyi düşünürken, kalp atışlarını duyup kıyamamıştım. "Plânlama" bahanesiyle sapasağlam yavruları bile katleden canavarlara rağmen o yavrunun yaşamasını istediğim için, ALLAH seni imdadıma göndermiş olmalı.

Genç doktor, ancak bir babanın evlâdına karşı gösterebileceği sıcaklıkla kavranan ellerini kurtarıp biraz geriye çekildi ve dizlerinden aşağısı "takma" olan bacaklarını gösterirken;

-ALLAH hiçbir iyiliği karşılıksız bırakmaz efendim, diye gülümsedi. "Kurtardığınız o çocuk bendim."

alıntı
6 yorum:

Adsız dedi ki...

Hayırlı cumalar okurken duygulandım hasta lafı beni hep hüzünlendiri hayırlı cumalar selam ve dua ile

anne eli gibi dedi ki...

ne güzel bir hikaye çok duygulandım,bir cana doğmamış bile olsa nasıl kıyarlar zaten hiç anlamam.
sanada hayırlı cumalar canım..

Naliya dedi ki...

-ALLAH hiçbir iyiliği karşılıksız bırakmaz efendim..inşanlahiyilikler hep karşılıklı olur.. sevgili yarenciğim hayırlı cumalar diliyorum bıraz geç olsada. bugün bloğa pek bakamadım ...hayırlı akşamlar sevgiler selamlar..

Hanife MERT dedi ki...

Sağolun Sayan Hanım, sizin de cumanız hayır olsun.Rabbim size bir daha hastalık göstermesin.. sevgiler sayan hanım.. esenlikler diliyorum.

Hanife MERT dedi ki...

Teşekkürler Reyhancığım, Allah razı olsun.. Sana da hayırlı cumalar diliyorum.. Evet kesinlikle yapılan her iyiliğin karşılığı vardır mutlaka..Bir cana kıymak bütün insanlığı öldürmüş gibi suç ama. işte oluyor maalesef..

Hanife MERT dedi ki...

sevgili naliyacaığım sağol canım. Allah razı olsun.. Evet haklısın iyilikler karşılıklı olur.. Sana da hayırlı cumalar canım. sevgiler.

Sevgi Öğretilebilir mi

  Yaşadığımız dünyada insanlığın en çok ihtiyaç duyduğu şeydir sevgi. Zira insanın mayası, ruhunun gıdasıdır. İnsan olduğunu hissettiren...