18 Mayıs 2013 Cumartesi

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun

"Her şeye rağmen muhakkak bir ışığa doğru yürümekteyiz. 
Bende bu imanı yaşatan kuvvet,yalnız aziz memleket ve milletimin hakkındaki sonsuz sevgim değil, bugünün karanlıkları, ahlâksızlıkları, şarlatanlıkları içinde sırf vatan ve hakikat aşkıyla ışık serpmeye ve aramaya çalışan bir gençlik görmemdir."
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Son dönemlerde toplum olarak birçok acıya, göz yaşına maruz kaldığımız, milli değerlerimize yapılan saldırıların yaşandığı, hak ve adaletin, özgürlüğün kişilere göre farklılık gösterdiği şu günlerde birleşmemiz, paylaşmamız gerekirken olabildiğince  birbirimizden uzaklaştık.Yaptığımız sadece olayları şaşkınlıkla tepkisiz  izlemek…Demokratik ortamlarda verilmeye çalışılan cılız tepkiler ise güvenlik güçlerinin müdahalesi ile sonuçsuz hale getirilmekte... 
Görünen o ki; hoş olmayan bu gelişmeler bizi duyarsız, birbirine karşı saygısız, vefadan yoksun, bir hale getirmiş... 
Çocukluğumda yakın komşularımızda bir cenaze olduğunda,annem evde üç gün  televizyon, radyo, teyp gibi aletleri açtırmazdı. Ayıp olur, saygısızlık olur derdi. Biz de, cenaze sahipleri ile birlikte yas tutardık. 
Bu gün öyle mi? Gencecik fidanlarımız haince öldürülüyor, daha dün  Reyhanlı'da sayıları netleşmemiş 100 aşkın, suçsuz, günahsız, masum insanların katledildiği  vahşet karşısında toplum olarak tam bir sorumsuzluk ve vefasızlık örneği gösterdik. Millet olarak bırakın üç gün yas tutmayı, aradan bir kaç saat geçmeden unuttuk normal hayatımıza devam ettik. Peki ne değişti? Bizi bu kadar duyarsızlaştıran sebep ne? 
Oysa bu duyarsızlık bizi bir arada tutmak yerine, aramızdaki sevgi, saygı, hoşgörü, vefa gibi erdemlerin  tamamen yok olmasına sebep olmaktadır.
Toplum bu şekilde çözülmüşken, düşman düşmanlığını yapmakta, sinsice hain pilanını gerçekleştirme hevesinde pusuda beklemekte. Dost gibi görünüp, maddi imkanlarını göz boyamada kullanarak, yanlışı doğru gibi gösterip adil ve dürüst gibi davranarak, istismar ederek kötü emellerini gerçekleştirme çabasındadır.
Hiç şüphesiz düşmanın bu çabası  dün olduğu gibi, bu günde sonuçsuz kalacaktır. İnancımız tamdır. Çünkü Türk Gençliği gür sesi ile;  
Ey büyük Ata'm,
Türk gençliği olarak hürriyetin, bağımsızlığın, egemenliğin, cumhuriyetin ve İnkılâplarının yılmaz bekçileriyiz.
Her zaman, her yerde, her durumda, Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için; bütün zorlukları yeneceğimize namus ve şeref sözü verir, kendimizi Büyük Türk Milletine adarız.
Türk Gençliği
 Atasına namus ve şeref sözü vermiştir. Şartlar ne olursa olsun  mücadelesinden asla vaz geçmeyecektir. O'nun gösterdiği çağdaş uygarlık yolundan ayrılmadan, Ata'sına ve onun emanet ettiği cumhuriyete, vatana, bayrağa sahip çıkacaktır… Bu kutsal değerleri yok saymaya çalışan, alavere dalavere ile kaldırmaya, değiştirmeye çalışanlara, yüreğinde ki güçlü iman, vatan, millet, bağımsızlık ve hürriyet aşkı ile gereken cevabı vereceğinden asla şüphem yoktur. 

Bu vesile ile tüm gençlerimizin ve Milletimizin,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun… 

Ne Mutlu Türküm Diyene!

14 yorum:

Hüseyin Güzel dedi ki...

Bu güzel yazı için teşekkür ediyorum. Kaleminize sağlık. Bu bağlamda, 19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum.
Saygılar.

Hanife Mert dedi ki...

Zaman ayırdığınız için ben teşekkür ediyorum, okuyan gözlerinize yüreğinize sağlık Hüseyin Hocam.
Hepimizin bayramı kutlu olsun...

VuslaT dedi ki...

Kalemine yüreğine sağlık Hanifem. Duygularımıza tercüman olmuşsun. Daha denecek bir şey kalmamış.

Bende senin, ulusumuzun gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor,nesiller boyu çoşkumuzun artarak devam etmesini temenni ediyorum...

bücürükveben dedi ki...

Hanife'ciğim tüm yazdıklarına katılıyorum canım, gerçekten de malum TV kanalları tam gaz dizi,yarışma,eğlencelere devam ettiler, hatta 19 Mayıs kutlamaları iptal derlerken, perşembe akşamı Bülent Ersoy'lu vs. Alaturka Star yarışmasında şarkılar, türküler söyleniyordu...
neyse..ne diyeyim...susma sustukça sıra sana gelecek derler ama hep susuyorlar..bir gün bizler artık bıkıp susacağız ve o susanlar o zaman örgütlü sesin önemini anlayacaklar ancak iş işten geçmiş olacak..
bayramımız kutlu olsun canım
Bücürük'le öpüyoruz:)
yarın taze taze resimler çekerim her zamanki gibi...

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar.

Bloğunuz nezdinde kahraman Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve spor Bayramını en içten dileklerimle kutlarım.

Selam ve dualarımla.

Hanife Mert dedi ki...

Teşekkür ediyorum Vuslatım. Senin de okuyan gözlerine, yorumlayan yüreğine sağlık. Bir şekilde gerek milletimizde ve gerekse gençlerimizin yüreğinde coşku uyandırmalı, onları teşvik etmeli. Buna ulusumuzun çok ihtiyacı var. Canım hepimizin bayramımız ve Atamızı anma günümüz kutlu olsun.
Sevgiler,

Hanife Mert dedi ki...

Haklısın Müjdeciğim, inşaallah o günler hiç gelmez, susanlar akıllanır, yanlışlarının frakına varır. Zararın neresinden dönülse kardır der ve tepkisini gösterir. Tv kanalları kasıtlı yapıyorlar canım, insanın içi parçalanıyor, ama birilerinin umurunda değil. Hayatım ne yaparsın "balık baştan kokarmış"
Atamızı anma ve gençlik spor bayramımız hepimize kutlu, mutlu ve sonsuza kadar kutlansın. Fotoğraflarını görmeyi çok isterim. Ben de katılacağım yarın bir aksilik olmazsa, inşaallah.
Öpüyorum bücürüğü de, seni de...
Sevgilerimle canım,

Hanife Mert dedi ki...

Çok teşekkür ediyorum Recep Bey...
Hepimizin bu anlamlı günü kutlu, mutlu ve sonsuza kadar daim kutlansın..
Selam ve saygılar,

Anonim dedi ki...

Ellerin dert görmesin Hanifeciğim, ne güzel demişsin.Hepimize kutlu olsun.Daim olsun.Sevgiler.

Hanife Mert dedi ki...

Senin de okuyan gözlerine sağlık besteciğim... Hepimize kutlu olsun canım.
Sevgilerimle..

Yaşamın kıyısında dedi ki...

Ellerine sağlık Yarencim, çok güzel bir yazı.
bayramımız kutlu olsun.

Hanife Mert dedi ki...

Çok teşekkür ediyorum Nur hanım.. Okuyan gözleriniz dert görmesin. Hepimizin bayramı kutlu ve mutlu olsun...

AslıASLI dedi ki...

Hanifem kalemine, yüreğine sağlık. Bayramımız kutlu olsun bizler yaşadıkça Atatürk ölmeyecek, Cumhuriyet çocuklarıyız...

Hanife Mert dedi ki...

Senin de okuyan gözlerine sağlık Aslıcığım, sağol canım.. Bizler var oldukça Atamızın bize bıraktığı emaneti sonsuza kadar var olacaktır Allah'ın izniyle,evet Cumhuriyet çocuklarıyız biz...Katkın için teşekkürler.
Sevgilerimle canım,

Güven ve İnsan

Derler ki; "Yaşadığın yeri cennet yapamadığın sürece, kaçtığın her yer cehennemdir." Bu sözden yola çıkarak insanın öncelikli ...