21 Ekim 2017 Cumartesi

BAKIŞ ACISI KİTABIM ÇIKTI!!


Sabreden derviş muradına erermiş. Öyle derler bizim oralarda. Aslına bakarsanız sabır öyle sanıldığı kadar kolay bir eylem değildir, sonunda murada ermek olsa da... Gelmesini çok istediğiniz biri, olmasını istediğiniz bir iş, almak istediğiniz bir haberi beklemek sancılı bir süreçtir. İçinizi sıkan, umudunuzu kıran, karamsarlaştıran bir zaman dilimi. Bir süre sonra alınan güzel bir haber ya da kavuşma, beklenen istenen şeyin gerçekleşmesi sonucunda çekilen acılar biranda son buluverir. Sanki o sıkıntıları acıları hiç yaşamamış gibi olur insan...
Ben de Düş Batımı kitabımın yayımlanmasının ardından, mart 2015 de yazmaya başladığım Bakış Acısı isimli kitabımı Ağustos 2017 tarihinde bitirdim. 5 Eylül 2017 de Yayın eviyle sözleşmeyi imzalayarak basım aşamasına geçildi. 19 Ekim 2017 günü basımı tamamlandı.

Sevgili Makbule hocamın sosyal medya hesabından kitabım için yazdığı yorumda; " yeni bir kitap yeni bir doğum gibi" sözü çok yerinde bir sözdü. Bana uzun gelen sancılı bir bekleyişin ardından, 
bebeğini kucağına almış bir anne edasıyla, kitabımı elime aldım. Bu durumdan dolayı duyduğum  sevinci heyecanı kelimelere dökmem imkansızdı. 

"Bakış Acısı" ismi, "Bakış Açısıyla" karıştırılıyordu. Oysa her ikisi de anlam bakımından birbirinden tamamen farklı ifadeler. Edebiyat, harflerle kelimelerle oynama sanatı diye okumuştum bir yerde. Ben de kitabımda kurguladığım olayları, vermeye çalıştığım mesajları en güzel şekilde dikkat çekebileceğini düşündüğüm bu ismi verdim kitabıma. "Nereden bulursun, böyle alingirli isimleri?" diyenlerin yanında güzel bulanlar da oldu. Zira herkesin bakış açısı farklı...

Bakış açısı en basit anlamıyla, bir konu hakkında, kişilerin  farklı açılardan bakması ve farklı fikirleri ortaya koymasıdır. Acı ise tamamen farklı bir eylemdir. Yaşanan olaylar kişilere göre farklılık gösterse de, insanın yüreğinde duyduğu hissettiği acının gözlerine yansıması aynıdır. Tıpkı gözyaşının renginin aynı olması gibi... Kitabımın ismini bu düşünce ile Bakış Acısı koydum.

“Düş Batımı” isimli kitabımın devamı niteliğinde olan “Bakış Acısı” toplumsal nitelikte ve hali hazırda yaşanan sorunlarımızın gündeme taşınması konusunda gelen talepler üzerine kitaplaştırılmış bir öz-romandır.


  Konusunu gerçek olaylardan ve olayları yaşayan kişilerle birebir görüşmem ve o görüşme sonucunda edindiğim bilgileri harmanlayarak kurguladığım gerçeklerden oluşmaktadır. Bu kitapla toplumun kemikleşmiş hepimizce bilinen sorunlarına farkındalık yaratmaya çalıştım. Beğeneceğinizi ve tıpkı Düş Batımı gibi okurken kendinizden bir şeyler bulacağınızı, bazı yerlerinde kendinizi roman kahramanıyla özdeşleştireceğinizi umuyorum.

Bu bağlamda Düş Batımı kitabıma gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür eder, aynı ilgiyi Bakış Acısı kitabıma da göstereceğinizi umuyor, hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

Sevgi ve muhabbetlerimle

Hanife Mert

9 yorum:

Ebemkuşağı dedi ki...

Yeni kitabınız hayırlı olsun. Daha nice yazacaklarınız olsun.:)

bücürükveben dedi ki...

Tebrik ederim, gözün aydın Hanife'ciğim, bol bol satışlar diliyorum, konusunu gerçek olaylardan alman çok iyi, bildiğim kadarıyla böyle kitaplar daha çok ilgi görüyor. Zaten ilk kitap bittiğinde okur acaba sonra neler oldu diye merak ediyordu. İnşallah üçüncü de gelir. :)

Sevgilerimle öptük Bücürük'le...:)

ACEMIDEMIRCI dedi ki...

Kutlarım. Bulduğum an alacağım. Darısı yenilerine olsun.
Çok sevgiler :)

ACEMIDEMIRCI dedi ki...

Kutlarım. Bulduğum an alacağım. Çok sevgiler :)

Hanife Mert dedi ki...

Sevgili Ebemkuşağı çok teşekkür ediyorum, sevgilerimi sunuyorum..:))

Hanife Mert dedi ki...

Çok teşekkürler Müjdeciğim. Canım ben de zaten Düş Batımını okuyanların kitap kahramanlarının sonunu merak etmesi sebebiyle başladım ve devamında çok farklı kişilerle görüştüm. Her görüştüğüm kişilerin hikayesini karma yaptım. Ortaya güzel olduğunu düşündüğüm bir eser çıktı. Bu kitapta diğerinden farklı olarak iki dönemi birlikte götürmeye çalıştım. Umarım okuyan memnun kalır. Keyifle okur. Öpüyorum canım bücürüğümü de seni de... Sevgilerimle

Hanife Mert dedi ki...

Yaseminciğim teşekkür ederim. Şuan çok yeni olduğu için (19.10 perşembe günü çıktı) kitap yurdu, sözcü kitap, oda kitap gibi internet kitapevlerinde satılıyor. Yayınevi sahibi, pazartesinden sonra tüm D&R gibi seçkin kitap evlerinde de satışa çıkacağını söylemişti.

Sevgilerimle..

Makbule Abalı dedi ki...

Kitaplar da insanlar gibi önce adlarıyla tanınıyorlar. Adına göre düşünmeye, tanımaya çalışıyoruz. Çok ilginç bir ad. Okuyucuyu baştan merak ettiriyor.
İnsanız;acılar yürekte, gözlerde yoğunlaşıyor. Sonra farklı biçimlerde davranışlara yansıyor.
İlk fırsatta okumak istiyorum. Bu güzel girişimi kutluyorum.Zoru başarmışsın.
Sevgilerimi iletiyorum...

Hanife Mert dedi ki...

Çok teşekkür ediyorum sevgili Makbule hocam... Bu güzel ve anlamlı yorum için ayrıca minnettarım.

Sevgi ve selamlarımı gönderiyorum.

Sağlık ve esenlikler diliyorum.

Bakış Acısı Kitap Alıntısı