29 Ekim 2015 Perşembe

Cumhuriyet'imiz Bayramımız Kutlu Olsun

Cumhuriyet, Türk milletinin yüzyıllar boyunca, özgürlük ve bağımsızlığı uğruna çektiği acıların ve top yekün mücadelenin sonucunda kazandığı zaferin ürünüdür. 1923 yılında ona en uygun olan, ona yakışan yaraşan bir yönetim biçimi olan Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Cumhuriyet bir yaşam biçimidir. Çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmada bir köprüdür. O bir Fazilettir, erdemdir, bağımsızlıktır. Atatürk'ün bize armağanı, gözümüz gibi sahipleneceğimiz bir emanettir. 

Bütün çekilen çilelerin, yapılan fedakârlıkların bilincinde olmalı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet yaşamasını sağlamak için var gücümüzle mücadele etmeli. Bu mesuliyeti bizden sonraki nesillere aktarmak hepimizin boynunun borcu olmalıdır.

Bu vesileyle Cumhuriyeti kurarak bizim özgür bağımsız bir ülkede yaşamamıza vesile olan başta Gazi Mustafa kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile, canını bu vatana feda eden tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Cumhuriyet Bayramımız hepimize kutlu olsun.

Muhabbete,
Hanife MERT

7 yorum:

bücürükveben dedi ki...

Kutlu olsun Hanife'ciğim. Nice yıllara....100. yılına az kaldı cumhuriyetin. Allah görmek nasip etsin. Amin.
Sevgilerimle öptük. :)

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar.

Cumhuriyetimizin 92. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden de çok ehemmiyet vermekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin banisi Büyük Önder Atatürk’ü ve de silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor Cumhuriyet Bayramınızı yürekten en kalbi sevgilerimle kutluyorum.

Selam ve dualarımla.

Hanife Mert dedi ki...

Amin İnşaallah Müjdeciğim. Hepimize kutlu olsun.
Ben de ikinizi çok öpüyorum.
Sevgiler canım.

Hanife Mert dedi ki...

Merhaba Recep Bey,

Ülkemize Cumhuriyetimize, bayrağımıza sahip çıkmak her birimizin en öncelikli görevi. Geçmişimize olan vefamız, geleceğimizin güvenliği için var gücümüzle mücadele etmeliyiz...

Hepimizin bu anlamlı günü kutlu olsun. Sonsuza kadar sürsün inşaallah.

Değerli yorumunuz için teşekkürler.
Selam ve saygılar

Hüseyin Güzel dedi ki...

Cumhuriyet rejimi olmazsa olmazlarımızdandır. Cumhuriyet rejiminin önemini diğer totaliter rejimlerin uygulamalarını incelediğimizde daha iyi anlayacağız. Cumhuriyetimizin 92. yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyorum.

Hanife Mert dedi ki...

Teşekkür ederim hocam sağ olun...

Sabahattin Gencal dedi ki...

(Bu yazı yorum değildir. Bu yazı özel bir rica, özel bir dilektir.)
34 yıl önce yazdığım ve Milliyet’in Karacan adına düzenlediği yarışmada mansiyon ödülü kazanan “Atatürkçü Düşünce Üzerine Bir Deneme” adlı eserimizi sizlerin değerli yorumlarıyla geliştirmek ve güncelleştirmek istiyorum.

Birçokları Atatürkçü düşünceyi kendilerine göre yorumlarken birçokları da Atatürkçü düşünceyi yozlaştırmaya çalışıyor. Maalesef bu bilinçsizliklere, düzeysizliklere seyirci kalınıyor...
Yıllarca öğretmenlik yapmış biri olarak seyirci kalmak üzüyor beni. Onun için karınca kadarınca bu konularda katkı sağlamaya çalışmak geldi içimden.
Haftada bir kez olmak üzere toplam 12 hafta eserimden sayfalar yayınlamaya çalışacağım. Bu yazıları elekten geçirip yorumlarsanız eserimizi geliştirmeye sizlerin de değerli katkıları olacaktır.
Teşekkürlerimle.
Sabahattin Gencal (Emekli öğretmen)
http://sabahattinnur.blogspot.com.tr/?zx=70cb33fd5ea16335