24 Temmuz 2012 Salı

Sevgi üzerine sözler..Anladım ki insanlar kendilerini düşünerek yaşıyor gibi görünse de hakikatte onları yaşatan tek şey sevgidir. Kim severse, Allah'a yaklaşır; çünkü o sevgiyi yaratandır...


                          LEV TOLSTOY


6 yorum:

Gurme Şirine dedi ki...

gerçekten çok güzel bir söz...
sevgi olmadan yaşayamaz ki insan...
sevmek, sevilmek çok önemli, hayata bağlanmak, ayakta durabilmek gibi birşey....
sevgisiz kalınca insan, kendini yalnız hissediyor ve aklına hep kötü şeyler getiriyor...
bence herşeyde sevgi var...
mesela alışverişe çıktığımızda bile kıyafet bakarken sevmediğimiz şeyleri değil hep görüp benğendiğimiz sevdiğimiz şeyleri alırız...
ev almak da öyle...
araba almak da öyle...
en önemlisi eş, sevgili, arkadaş ta öyle...
yani sevgi herşeyde var...
Cenabı Allah bizi sevgisiz bırakmasın...
amiiin...
hayırlı iftarlar canım...

Hüseyin GÜZEL dedi ki...

Sevgi insan yaşamında vazgeçilmez olmalıdır. Bu sayededir ki sorunlar aşılır.

siyahkuğu dedi ki...

Çok güzel sözz,
sevgi varsa bir yürekte o insan kötü olamaz, yada olurmu? sence canım!

yaren dedi ki...

Evet çok doğrusun, G.şirine.İnsanın özü mayası sevgi.Hayatın anlamı sevgi.İnsan özünden uzaklaşırsa yüreğinde ki sevgiyi güçlendirmezse o insan da merhamet şefkat hislerini arama.Hertürlü kötülük, canilik beklemek mümkün.. Bu gün dünyanın zulüm altında inim inim inlemesinin sebebi de sevgisizlik..Ama sevgii yüreğine yayan onu bir gül fidanı gibi besleyenler hayattan zevk alan mutlu insanlardır.İnsan özüne indikçe Rabbine yaklaşır..Değerli yorumun için teşekkür ediyor, sevgilerimi gönderiyorum sana.. Sevgiyle kal canım..

yaren dedi ki...

Kesinlikle çok doğrusunuz Hocam.. Başımıza gelen her türlü belanın kaynağı "SEVGİSİZLİK" değil mi?..Sevgiyi hayatında ön plana çıkaranlar bilmezler ki bir çok şeyi de beraberlerine alacaklar. Yüreğinde özünde sevgi besleyen, saygıyı da, şefkati de, merhameti de, hoşgörüyü de,mutluluğu, huzuru,dostluğu, kardeşliği, arkadaşlığı,sağlığı,tahammülü,sabrı ve daha beraberinde sayamayacağımız nice güzellikleri de beraberinde yşayacaktır. Çünkü sevgi her türlü güzelliklere yataklık ediyor..Çünkü yaratıcımız bizi sevgi üzere yaratmış.Teşekkür ediyorum yorumunuz için..saygılar.Sevgiyle kalın..

yaren dedi ki...

Aynen siyahkuğum..Bir gönüle sevgi girmişse o kimseden zarar bekleme.Çünkü sevgi mutluluk sebebi. Özünde mutlu huzurlu olan insandan zarar beklemek yanlış olur. Öpüyorum seni kocaman. kocaman sevgilerimi gönderiyorum..

Bakış Acısı Kitap Alıntısı